Diashow Martina Půlpána: Lost Czech Man – Hedvábná Stezka – pěšky a stopem z Evropy do Číny - NA KARMELI

Kalendář akcí

Diashow Martina Půlpána: Lost Czech Man – Hedvábná Stezka – pěšky a stopem z Evropy do Číny

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 18.5.2022 od 19 hodin na diashow Martina Půlpána – Hedvábná Stezka – pěšky a stopem z Evropy do Číny.

Přemýšleli jste někdy o tom, jaké by to bylo zabalit si malý batoh a vydat se po stopách dávných karavan, které putovaly po stovky let z Evropy do Číny? Cestovatel Martin Půlpán, vystupující pod pseudonymem Lost Czech Man, se na takovou cestu vydal a nyní vás provede desítky tisíc kilometrů přes ta nejkrásnější, ale i nejzapadlejší místa na bájné Hedvábné stezce!

Vydáme se za dobrodružstvím, které se dá zažít jen jednou za život. Budeme putovat přes historická místa, která určovala chod dějin. Poznáme bájná města střední Asie, ztratíme se v nedostupných horách nebo ve vyprahlých pouštích. Celkem navštívíme třináct států a regiony, o kterých jste třeba nikdy ani neslyšeli nebo se neodvážili tam vydat. To vše pěšky nebo stopem a bez letadel!

Dozvíte se vše o historii jednotlivých zemí, poznáte spoustu zajímavostí o národech žijících v těch nejzapadlejších koutech světa jejichž vývoj právě Hedvábná stezka určovala.

Dostanete spoustu tipů, jak tuto staletou karavanní stezku zdolat bezpečně na vlastní pěst.

(90 min., 120,- Kč)

 

Přidat do mého kalendáře
MENU