T-Mobile olympijský běh | NA KARMELI

Kalendář akcí

T-Mobile olympijský běh

ŠKODA AUTO Vysoká škola se opět stává pořadatelem letošního T-Mobile olympijského běhu, který se bude konat 17. 6. 2019.

Kdy jindy se zapojit do oslav Olympijského dne, než v roce olympijských her v Tokiu. Navnadit se na atmosféru letní olympiády je letos možné už o měsíc dříve, a to rovnou pohybem. Olympijská myšlenka prostřednictvím běhu ožívá již přes třicet let a může u toho být každý. Stačí běžecké boty a chuť vyrazit na připravené trasy. Po celé zemi se uskuteční na 90 běžeckých akcí. Mezi nimi nebude chybět ani závod v Mladé Boleslavi, který nabídne trasu na 5,1 kilometrů. Připraven bude i závod pro děti do 15 let o délce 500 metrů.

Všechny běhy rozmístěné na devadesáti místech po celém Česku budou mít jeden společný cíl – jako jeden tým odstartovat najednou v 18. hodin, a to přímo z éteru Českého rozhlasu Radiožurnálu. Všechny běhy se konají jako oslava celosvětového Olympijského dne, který je zároveň výročím založení Mezinárodního olympijského výboru. Do Česka přinesl myšlenku Olympijských běhů už před 33 lety legendární běžec Emil Zátopek.

V rámci T-Mobile Olympijského běhu účastníci neběží pouze pro sebe. Část ze startovného jde na podporu charitativní činnosti České olympijské nadace, jež umožňuje sportovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin. V roce 2019 vybrali běžci společně pro Českou olympijskou nadaci přes 384 tisíc Kč.

V Mladé Boleslavi se bude závodit ve dvou závodech na adrese Na Karmeli 1457, Mladá Boleslav, tedy u ŠKODA AUTO Vysoké školy. Na děti do 15 let čeká trať na 500 metrů okolo ŠKODA AUTO Vysoké školy a kostela sv. Bonaventury se startem v 17:00. S nejmenšími dětmi mohou běžet i rodiče. Hlavní závod startuje v 18:00 hod a dospělí poběží 5,1 kilometru kombinaci městského krosu a běhu v přírodě. Všichni závodníci se musí registrovat předem maximálně do 3. 6. 2019 při platbě převodem, nebo do 9. 6. 2019 při platbě kartou. Registrace na místě už nebude možná!

Veškeré podrobné informace najdete na https://www.olympijskybeh.cz/zavody/mlada-boleslav-2020?_mode_production=1

Přijďte si s námi zazávodit za dobročinným účelem a užít si fajn večer!

 

MENU