ŠKOFIT: přednáška pro veřejnost - otužování | NA KARMELI

Kalendář akcí

ŠKOFIT: přednáška pro veřejnost – otužování

Přemýšleli jste někdy o tom začít se otužovat? Nebo se již této formě péče o duševní a fyzickou stránku věnujete a rádi byste si vyslechli odborníka na věc vzatého a posunuli své hranice?

V úterý 14. ledna 2020 od 18 hodin ve vzdělávacím centru Na Karmeli můžete navštívit přednášku projektu ŠKOFIT, kde si probereme nejen téma otužování, ale popovídáme si i o cílech a hlavních myšlenkách samotného ŠKOFITU a jeho plánech do budoucna.

Téma otužování představí přední odborník, mladoboleslavský rodák a zakladatel klubu otužilců Jiří Škvrna. V roce 2018 pan Škvrna uspořádal na řece Jizeře 0. zkušební ročník závodů v zimním plavání, kterého se zúčastnilo 67 otužilců. V lednu 2019 se konal oficiální 1. ročník klubu otužilců registrovaný v Poháru zimního plavání R. Na závod tentokrát dorazilo 197 plavců nejen z tuzemska, účast byla i mezinárodní. A v příštím roce, tedy již za méně než měsíc, čeká zimní plavce další ročník. Přijďte se připravit a třeba se pak v sobotu 18. ledna 2020 zúčastníte také. Vítáni jsou i úplní začátečníci, kteří mohou vybírat z chystaných tras: 100 m, 250 m, 500 m, 750 m a 1000 m.

Proč právě ŠKOFIT připravil přednášku o otužování? Určitě jste již slyšeli, že pravidelné otužování přispívá k fyzické a psychické rovnováze každého z nás. Otužování je úžasný a „jednoduchý“ nástroj pro znovuobjevení našeho skrytého potenciálu, který rychle pozvedne naši fyzickou a mentálně-psychickou stránku. Každou pravidelnou sportovní aktivitou a zvláště pak otužováním posilujeme imunitní systém, zocelujeme tělo i ducha, získáváme vytrvalost, schopnost snášet nepohodu. Po fyzické stránce nám otužování pomáhá dostat tělo do přirozené nepohody, tělo bude zase odolné a připravené na různé stresory, viry, nemoci a lépe je zvládne. Navozuje v nás krásný pocit, resetuje organismus, navozuje stav uvolnění, vyplavuje velké množství endorfin. Po psychické stránce, nám otužování pomáhá se dostat více k sobě. Překonáváme své strachy, vnímáme své emoce, pocity. Dostáváme se do onoho vědomého pozorování pomocí technik mindfulness, mentalizace a focusingu.

A jaký jsme pro Vás s panem Škvrnou přichystali program?

1. Co je ŠKOFIT a co nabízí? Co vše děláme a komu pomáháme?

2. Objev svůj skrytý potenciál díky otužování. Co nám otužování přináší pro fyzické a psychické stránce? Co přineslo mně?

3. Jak tělo funguje při otužování, autoimunitní systém, hnědý tuk/bílý tuk? Limity, na co si dát pozor?

4. Dechové techniky a cvičení, Konstantin Buteyko, Wim Hof, Emil Zátopek

5. Dechový test

6. Mentální techniky a cvičení pro naše propojení těla, mysli a vědomí, pomocí vědomé pozornosti. Ideomotorický trénink, techniky Mindfulness, Mentalizace, Focusing.

7. Odpovědi na otázky (které dopředu můžete zaslat na náš email: skofit@skoda-auto.cz)

MENU