Jizerské hory – příběh jedinečné krajiny / film Viktora Kuny - NA KARMELI

Kalendář akcí

Jizerské hory – příběh jedinečné krajiny / film Viktora Kuny

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 29. září 2022 od 19 hodin na promítání filmu a besedu s režisérem Viktorem Kunou – Jizerského hory – příběh jedinečné krajiny.

Populárně naučný celovečerní film Jizerské hory vypráví příběh Jizerských hor od jejich vzniku  po  současnost. Zachycuje jejich geologický  a  geomorfologický vývoj, flóru, faunu, historický a kulturní vliv člověka jak v samotných horách, tak v jejich podhůří.

Film Vás zavede nejen na nejkrásnější místa české i polské strany Jizerských hor, jako je např. nejvýše položená osada Jizerka nebo unikátní bučiny, které se dostaly na seznam UNESCO. Vypráví také příběh rozhleden, vyhlídek nebo poutního místa Hejnice. Zavede Vás i do  historického podzemí prastarých hornických děl nebo na vrcholky horolezeckých věží a seznámí Vás s dějinami sklářského průmyslu, který dal kraji slávu, ale horám škodil.

Budeme hledat odpověď na otázku, zda je současnost k horám dostatečně vstřícná a přítomnost člověka citlivá tak, abychom je mohli předat budoucím pokolením s hrdostí dobrých hospodářů…

90 min.
120,- Kč

Přidat do mého kalendáře
MENU