Mini Maker Faire - světová přehlídka inovátorů, kutilů a vynálezců | NA KARMELI

Kalendář akcí

Mini Maker Faire – světová přehlídka inovátorů, kutilů a vynálezců

Maker Faire – světová přehlídka inovátorů, kutilů a vynálezců míří v září i do Mladé Boleslavi

Podrobné info také na https://mladaboleslav.makerfaire.cz/

Mini Maker Faire oživí 21. září  od 10 do 18 hodin Vzdělávací centrum na Karmeli  a 21. a 22. září 2019 také ve stejný čas starou industriální halu za Střední průmyslovou školou v Mladé Boleslavi

Interaktivní program ve Vzdělávací centrum Na Karmeli:

Témata přednášek:

11 hodin Historická dokumentace hrobky v Iráku za pomoci moderních technologií

13 hodin Virtuální muzeum                                 

14 hodin Inteligentní zemědělství

15 hodin Technologické novinky

 

Festival představí přes 20 kutilů 21. století – makerů.

Vystavovat zdarma může ale úplně každý, kdo něco tvoří a chce se o to podělit s ostatními

Maker Faire je oslava všech kreativních lidí, tvůrců, kutilů, bastlířů a vynálezců, která se bude konat 21. a 22. září 2019 i v Mladé Boleslavi. Tento nový formát, který přirozeným a nenásilným způsobem představuje možnosti technického a digitálního vzdělání, propojuje moderní technologie s klasickými řemesly a motivuje nejen děti k vynalézavosti a tvořivosti.

Mladá Boleslav Mini Maker Faire je otevřen všem kutilům, vynálezcům a tvůrcům, kteří mají chuť ukázat, co tvoří v dílnách, ateliérech nebo třeba jen u sebe garáži. Tito makeři na festivalu představují formy tvoření od nejrůznějších technologií až po tradiční řemesla. Hlásit se mohou stále na webu a vystavovat zcela zdarma. Návštěvníci všech věkových kategorií i zájmů si na Maker Faire přijdou na své. Ať se jedná o studenty, rodiny s dětmi či seniory, akce probudí kutilského ducha, který má v Česku velkou tradici, v každém. “Už teď se mohou návštěvníci těšit na bohatý program. Většina vystavujících má připravené interaktivní instalace a praktické workshopy, na kterých si lidé mohou technologii vyzkoušet a pochopit ji. To je také hlavní idea festivalu, který bude v Mladé Boleslavi pro všechny návštěvníky přístupný zdarma,” prozrazuje Kašpárek.

Hlavním partnerem festivalu je ŠKODA AUTO, a.s. Program je připravován ve spolupráci se Vzdělávacím centrem Na Karmeli.

Maker Faire je celosvětově uznávaná síť akcí, kterou v roce 2006 iniciovala redakce časopisu Make se sídlem v San Francisku. Jednotlivé festivaly jsou pořádány lokálními skupinami v mnoha zemích a vytváří tak platformu, na níž se setkávají novodobí kutilové a další nejen volnočasoví tvůrci všeho druhu. Mezi hlavní témata, které festival představuje, patří nové technologie, řemesla, 3D tisk, drony a roboti, modelářství či experimenty. Obří setkání se pořádají v San Francisku a New Yorku, u našich sousedů má festival tradici například ve Vídni, Chemnitzu či Berlíně.

 

Přidat do mého kalendáře
MENU