Kalendář akcí

Japonsko zevnitř – přednáška Ondřeje Landy

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 12. března 2020 od 19 hodin na přednášku umělce, cestovatele a etnografa Ondřeje Landy s názvem Japonsko zevnitř.

Jací jsou Japonci navenek a jací jsou uvnitř? Jaké jsou jejich slabosti, přednosti a specifika a co v Japonsku opravdu stojí zato zažít? Jaký mají v této zemi vztah k přírodě, k náboženství a k umění? A má si vůbec Čech s Japoncem co říci?
Ondřeje Landu poutá k Japonsku velmi intenzivní, až osudový vztah. Na jeho území žil několik let, procestoval ho od Naganských Alp po subtropické ostrovy, pobýval v Zenovém klášteře školy Sótó i v posvátných horách asketické sekty Šugendó a 8 let měl za partnerku japonskou tanečnici. V Japonsku také permakulturně farmařil, studoval tanec a lidské tělo u světoznámého mistra Mina Tanaky a dnes zde působí ve dvou hudebních uskupeních. Tato vzdálená země je mu místem duchovního tréninku a nehynoucím zdrojem umělecké a intelektuální inspirace.

Přednáška bude zaměřena na ty aspekty Japonska a jeho kultury, které se běžně od průvodců nedozvíte… Více na www.ondrejlanda.cz

Vstupné 100 Kč

Přidat do mého kalendáře
MENU