Diashow Michala Černého - Togiany, skoro neobjevený ráj - NA KARMELI

Kalendář akcí

Diashow Michala Černého – Togiany, skoro neobjevený ráj

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 26. října 2022 od 19 hodin na diashow Michala Černého – Togiany, skoro neobjevený ráj.

Když se řekne Togiany, asi jen málokdo bude vědět o čem je řeč, když řekneme Sulawesi, tak už většina asi vědět bude, no a když řekneme Indonésie, tak už bude vědět asi úplně každý. Ano, Togianské ostrovy jsou součástí indonéského ostrova Sulawesi. Turistický a potápěčský cestovní ruch si sem ale zatím v masové míře cestu nenašel a díky tomu je zde nádherný klid.

Togiany leží těsně pod rovníkem v zálivu Tomini a jsou ze třech stran chráněny ostrovem Sulawesi, i díky tomu je zde moře velmi klidné a vlny jsou zde málokdy, navíc díky tomu se zde nestřídají období dešťů a sucha.

V přednášce se podíváme na ostrovy Una Una (aktivní sopka), Togian, Malenge a Waleakodi. Představíme si i zajímavosti jednotlivých ostrovůa život na nich, ale hlavně se podíváme také pod hladinu moře u těchto ostrovů, kde je toho hodně zajímavého k vidění. Podíváme se také na jellyfish lake – mořské jezero s nežahavými medúzami, kterých jen několik málo na světě.

90 min.
120,- Kč

Přidat do mého kalendáře
MENU