Kalendář akcí

Diashow Michala Černého / JAR – Kruger park a potápění se žraloky

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 16. června 2022 od 19 hodin na diashow Michala Černého / JAR – Kruger park a potápění se žraloky.

Kruger park je nejstarším africkým parkem, byl vyhlášen již v roce 1902. Jeho velikost je pro běžného evropana skoro nepředstavitelná, má totiž rozlohu skoro 20.000 km² což se u nás dá přirovnat k rozloze skoro celé Moravy! V tomto parku se také ještě jako v jednom z mála v Africe můžete pohybovat bez průvodce svými auty, což dává obrovskou svobodu při pozorování zvěře.

„V parku se dá spatřit kompletní africká velká pětka (slon, nosorožec, buvol, lev, levhart), já jsem měl štěstí a viděl jsem je všechny a někdy to bylo opravdu velmi blízké setkání. Jelikož mojí parketou je hlavně fotografování pod vodou, tak jsem v JAR nemohl vynechat ani potápění se žraloky a lachtany. Potápěli jsme se na několika místech s několika druhy žraloků a to včetně toho nejznámějšího – velkého bílého žraloka“, říká Michal Černý.

A samozřejmě i z potápění s těmito nádhernými tvory je spousta zajímavých a napínavých historek, na které se již nyní můžete těšit.

(90. min., 120,- Kč)

Přidat do mého kalendáře
MENU