Články

Zapomenutou Kambodžu objevíte Na Karmeli s Karlem Wolfem

Kambodža – malý stát uprostřed asijského kontinentu, který skrývá v sobě mnohá tajemství a velmi rozporuplnou historii.  Více o jejích krásách se můžete dozvědět 18. dubna od  18 hodin s Karlem Wolfem v přednáškových sálech vzdělávacího centra.

Kambodža to jsou i lidé žijící v domech na kůlech, cestující bambusovými vláčky nebo hledající své štěstí ve zlatých dolech, děti bez rodičů, stínové loutky, andělské tanečnice apsary … to vše je Kambodža, tak trochu zapomenutá země, která má za sebou neuvěřitelnou historii, která šokuje na každém kroku. Ať to jsou stovky nádherných chrámů khmerského města Angkor a nebo hrůzná vláda Rudých Khmerů v čele s nejkrutějším diktátorem světa Pol Potem.

Vedle historických milníků nás však čeká i dobrodružná cesta bambusovou drezínou a nebo plavba mezi zatopenými vesnicemi po největším sladkovodním jezeře JV Asie – Tonlé Sap. Hladina Mekongu v průběhu roku kolísá až o 10 metrů. Na závěr se podíváme do severovýchodních provincií Mondulkiri a Ratanakiri, kde stovky vesničanů hledá zlato a drahokamy.

MENU