Články

Špičky tuzemské i zahraniční capoeiry Na Karmeli

Nedělní odpoledne patřilo ve Vzdělávacím centru Na Karmeli už druhému ročníku mistrovství mistrovství Evropy v brazilském bojovém umění capoeira. Capoiera spojuje bojové umění, hudbu a prvky akrobacie. Atmosféra na Karmel tak vůbec nepřipomínala soutěžní klání, kde před sebou stojí nesmiřitelní soupeři. Snad i díky hudbě, která je nedílnou součástí zápasů, které taky díky tomu připomínají spíše tanec.

Pořadatelem akce byl klub Vem Camará Capoeira, člen TJ Sokol Mladá Boleslav. Mistrovství se zúčastnilo kolem 170 soutěžících nejen z České republiky, ale také z Německa, Švédska, Polska, Slovenska, Maďarska, Rakouska, Turecka, Francie, Belgie, Ruska, Švýcarska, Holandska, Řecka a Španělska.  Celý šampionát měl pod svou patronací Mestre Capixaba ze skupiny A-Capoeira, který je velmi uznávanou osobností a také hlavním organizátorem Mistrovství světa v Brazílii.

Mladoboleslavský oddíl Capoeiry společně s prostory Vysoké školy Škoda Auto Na Karmeli vytvořili pěkné prostředí pro soutěžící i pro diváky.Velký význam této akci dali tři brazilští mistři Mestre Capixaba, Mestre  Di Mola a Mestre Pacoca. Celý šampionát otevřel čestný host akce starosta TJ Sokol Mladá Boleslav Bohumil Rozenkranz, který popřál všem soutěžícím hodně úspěchů.

Pořádající oddíl nejen že zhostil pořádání ME na jedničku, ale ani se nemusí stydět za výsledky kterých dosáhl. V kategorii B skončil na 8.místě František Foplrecht, v kategorii A skončil na 6. místě Jan Hovorka a druhé místo v kategorii A a titul vicemistra Evropy získal Karel Popovič.

 

 

 

Kategorie A

1. David Balarezo (Bala) – Španělsko

2. Karel Popovič (Atabaque) – Mladá Boleslav

3. Tomáš Zummer (Robocop) – Liberec

 

Kategorie B

1. Patrick Moser (Canario) – Rakosko

2. Vladimir Solcani (Cabrito) – SK

3. Diddi Dursun (Guarana) – Švédsko

 

Kategorie C

1. Radka Mikešová (Dancarina) – Olomouc

2. Zuzana Bordováčová – Olomouc

3. Michal Honzejk (Cabrao) – Liberec

 

 

MENU