Články

Slávka Chrpová a Kapverdské ostrovy už v lednu Na Karmeli!

kapverdy foto1Vzdělávací centrum Na Karmeli připravilo na úterý 28. ledna další ze série diashow. V 18 hodin sem zavítá populární šéfredaktorka časopisu Cykloturistika Slávka Chrpová, aby přiblížila další ze svých cest. Na dámskou jízdu na kole po Kapverdech se vypravila se svou kamarádkou Renátou Lorišovou, s níž prozkoumaly čtyři z devíti osídlených ostrovů, kterým se také přezdívá Šťastné.

Název souostroví (Zelený mys) slibuje bujnou vegetaci, ale realita prozrazuje suchem sužované hornaté kousky země. Vyprahlé Saõ Vicente s civilizovaným Mindelem ostře kontrastuje se zaříznutými banánovými údolími a borovicovými lesy na hřebenech hor návětrného Santo Antãa. Vulkanický ostrov Fogo zase připravil náročná stoupání až pod vrchol sopky ve výšce 1800 m. Největší, nejlidnatější a také nejafričtější Santiago potěšilo bílými plážemi a palmovými háji, ale také připravilo cestovatelkám mnoho nástrah.

Přijďte se seznámit s „mladičkým národem symbolizujícím africkou vitalitu v sousedství unavené a stárnoucí Evropy“ a nakouknout do jeho zvyků, tanců, hudby a způsobu života. Poutavé vyprávění vás nakazí touhou poznat kouzlo této „ostrovní sahary“ na vlastní pěst.

 

 

 

MENU