Články

Divoký Madagaskar představí Kateřina a Miloš Motani ve čtvrtek

Ve čtvrtek 21.3.2013 od 18:00 hodin můžete zhlédnout další diashow s názvem Divoký Madagaskar. Tentokrát vás Kateřina a Miloš Motani zavedou na fascinující tajuplný ostrov. Červený Madagaskar prozkoumají od východu na západ a od severu na jih. Obklopí je podivný zvířecí a rostlinný svět, který nikde jinde nenajdete. Vysoko ve větvích mají své rejdiště legrační lemuři – indri, vari, lemuři hnědí, tančící sifaky, lemuři bambusoví, lemuři kata. V noci vylézají noční lemuři maki i „ošklivý“ aye-aye. V husté vegetaci se skrývají chameleoni všech velikostí, gekoni, hroznýši a pestrobarevné žáby. V zátoce se zdržují velryby. V rezervaci Kirindy žije velmi vzácný druh potkana. Ovšem pozor, hustým lesem slídí i podivná „psokočka“ fosa!

Na cestě spatříte deštný prales, mangrovy, kokosové palmy, banánové plantáže, rýžová pole, mohutné baobaby, suchý opadavý les, zvláštní skalní labyrint Tsingy i zvláštní trnitá buš.
A mezi touto vší přírodní krásou žijí úžasní Malgaši. Na ulici se prodává všechno, co se urodí nebo uloví. V Brikasville se právě sváží z plantáží tuny banánů. Ocitnete se mezi pravými zlatokopy. Ocitneme se také mezi hledači barevných safírů. Lidé na Madagaskaru jsou velmi chudí. Jsou však šťastní, veselí a se srdcem na dlani.

Nejnovější fotograficko-filmová diashow Kateřiny a Miloše Motani o velmi náročné terénní cestě plné nesčetných nástrah, jedinečné přírodě, roztomilých lemurech a obyčejných lidech s úsměvem na tváři. O ostrově, který nenechá člověka ani na chvíli vydechnout.

MENU