Články

Zimní kino ve středu promítne sci-fi thriller Transcendence

158638673_4f30ee

Americký sci-fi thriller Transcendence můžete spatřit v rámci Zimního kina Na Karmeli už ve středu 26. listopadu od 19 hodin.

Zimní kino Na Karmeli nabídne ve středu 26. listopadu od 19 hodin další z nejnavštěvovanějších premiér letošního roku. Tentokrát se můžete těšit na americký sci-fi thriller Transcendence.

Pohledný a úspěšný vědec Will Caster (Johnny Depp) má velký celoživotní sen: vytvořit stroj obdařený umělou inteligencí i schopností vnímat emoce, který by dokázal soustředit kolektivní vědění a vědomí lidstva. Jeho kontroverzní experimenty z říše snů mu přináší slávu i nepřátele. Extremisté z řad odpůrců umělé inteligence se ho pokusí zastavit a spáchají na něj atentát ve chvíli, kdy je jeho dílo téměř u konce. Sami tím však „božský experiment“ uspíší a Will osobně se v projektu transcendence stane hlavním hrdinou. Pro jeho ženu Evelyn (Rebecca Hall) a dalšího vědce Maxe (Paul Bettany) zde totiž neleží otázka, zda je to možné, ale zda je to správné. A co se vlastně stane. Willovo vědomí připojí k super počítači a obřímu vesmíru umělé mysli, kterou sám vytvořil. Důsledky záhy pocítí celý svět. Willova původní touha obsáhnout vědění celého světa se však rychle mění v jiný cíl: získat nad celým světem kontrolu…

MENU