Články

První boleslavský Majáles: alegorický průvod a spousta zábavy!

První boleslavský majáles, který oživil téměř zapomenutou tradici, odehrávající se ve městě naposledy v minulém století, je za námi.  Majálesu se zúčastnilo přes tisíc lidí.

Studentské veselí odstartovalo u  Olympia centra, kde se průvod nejprve dvakrát prohnal pasátží obchodního domu, aby se odtud nakonec vypravil i s alegorickým průvodem do Vzdělávacího centra Na Karmeli. Trasu dlouhou přes tři kilometry zvládlo přes 150 studentů v kostýmech zhruba za hodinu. Na Karmeli se pak vrhli na občerstvení a  do zápolení o titul Král a Královna Majálesu.

V soutěžích o nejrychlejší převlékání podprsenek, pití metrovým brčkem na čas, pojídání sušenek a řazení céček do řetězu byly nejrychlejší zástupci Obchodní akademie. Po korunovaci byly od zástupců města předány studentstvu na jeden den klíče od Mladé Boleslavi.  Hlavní program pak vypukl soutěžemi pro veřejnost a pokračoval vystoupením studentských kapel Serpencia, Alepak SKA, a Era Vulgaris.

Na terasách vzdělávacího centra vyrostla celá řada stánků s občerstvením, charitativní bleší trh a výtvarné dílny nebo hvězdářský koutek. Pokusné vědecké koutky nebo fotografický workshop mohli účastníci Majálesu navštívit v atriu moderní budovy. U kostela svatého Bonaventury se celé odpoledne oddávalo  s dobou platnosti na jeden den. Snoubenci po svém ANO dostali nejen certifikát, ale i svatební prstýnky. Po šesté odpolední skončil studentský program a odstartoval Karmelfest. Na něm se představily kapely Kočky neberem,The Travelers, Apettyt a Epilog a rapper P.O.R.T.Y.

Tradice boleslavského Majálesu 1. května 2013 zapustila kořeny, a dá se očekávat, že se i v budoucích letech rozroste.

Další fotografie a záznamy z Majálesu můžete nalézt na:
http://websidepbtridy.wz.cz/zakldfoto/majales2013/index.htm
http://nakarmeli.rajce.idnes.cz/Boleslavsky_majales_2013
nebo na: http://www.tvnakarmeli.cz:
Napsali o Majálesu
Boleslavský deník: http://boleslavsky.denik.cz/zpravy_region/boleslavsky-majales-smoulove-pirati-i-svatba-na-jeden-den-20130502.html
Mb-net: http://www.mb-net.cz/?page=cz,19024.boleslav-ma-za-sebou-prvni-majales
MENU