Články

Přeprodej vstupenek na Schola gregoriana pragensis zahájen!

 Jedinečný zážitek v adventním čase nabídne 11. prosince v kostele sv. Bonaventury Na Karmeli Schola gregoriana pragensis. Přímo do prostor bývalého kláštera a barokního kostela se tak na okamžik vrátí středověká duchovní hudba, a to v podání špičkového interpreta. Hudební program nese název Adventus Domini a začne v 18 hodin. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji na recepci vzdělávacího centra a v infocentru Mladá Boleslav.

Hudební seskupení Schola gregoriana pragensia založil před 25 lety David Eben. První dva roky existence mohla schola zpívat pouze při liturgii, od konce roku 1989 se však intenzivně věnuje také nahrávání a často koncertuje doma i v zahraničí. Soubor zároveň natáčí i pro Český rozhlas – zde již seznam nahrávek dosáhl úctyhodného počtu 319 skladeb.

Soubor se zaměřuje se jak interpretaci gregoriánského chorálu, tak i na uvádění gregoriánských zpěvů vlastní české chorální tradice včetně rané polyfonie. Díky intenzivnímu studiu středověkých pramenů zaznívá v programech často i řada unikátních nově objevených skladeb ze 13.-15. století.

plakát

MENU