Články

Poznejte své tělo a smysly s IQ parkem Na Karmeli

Mladá Boleslav – Probuďte se ze zimního spánku a rozhýbejte nejen své tělo, ale i mysl! Kde? Na výstavě Poznávej se! ve Vzdělávacím centru Na Karmeli, která se návštěvníkům otevře už v pondělí 2.4.2012. Putovní výstava libereckého IQ parku je volným pokračováním té, kterou vloni v kostele sv. Bonaventury Na Karmeli navštívily přes čtyři a půl tisíce lidí.

Nová expozice obsahuje na 60 exponátů, jež jsou sestrojeny tak, aby se návštěvníci mohli hravou a zábavnou formou dozvědět spoustu zajímavých informací o fungování lidského těla, o lidských smyslech nebo i to, jak někdy vlastní smysly klamou. Každý hrací stůl, interaktivní panel či závěsná tabule přibližuje jiný poznatek hlavně z oblasti biologie, ale i fyziky – nicméně každý exponát v sobě skrývá prvek pobavení, hry a objevitelského vzrušení.


A tak přijďte prozkoumat, co vaše tělo zvládne. Dostanete možnost posedět si na hřebících jako fakír, pokusit se sestavit lidské tělo, vyzkoušet pevnost své ruky, otestovat vlastní čich či zjistit citlivost svého sluchu. Připraveno bude i zvukové pexeso, čtení v Braillově písmu, či procházka na chůdách.

A pokud svou výkonnost budete chtít znát v číslech, můžete si změřit hlasitost vlastního výkřiku, hloubku předklonu, rozpětí rukou, elektrický odpor svého těla či výšku krevního tlaku. Ani tentokrát se nudit nebudete a k interaktivní zábavě jsou zvány všechny věkové kategorie, neboť je stejně jako ta předchozí určena všem od 4 do 99 let.

MENU