Články

Poslední možnost k návštěvě výstavy National Geographic

Tento víkend mají zájemci poslední možnost navštívit výstavu National Geographic:  Svět v konstrastech v kostele svatého Bonaventury. Výstava nabízí přes osmdesát velkých snímků od předních fotografů National Geographic, kteří ze svých archivů vybrali to nejlepší, co ve světě za posledních deset let zdokumentovali .

Miniobchůdek otevřený u příležitosti výstavy National Geographic  navíc oplývá řadou netradičních tipů na dárky pod stromeček. Naleznete v něm například velkoformátové výpravné knihy z edice National geographic – např. Atlas expedic(vyprávění doplněné fotografiemi a mapami popisuje dosažení severního i jižního pólu, objevení Machu Picchu, legendární přelet Atlantiku, výstup na Mt. Everest, sestup k vraku Titaniku a jiné výpravy na hranice geografických i lidských možností).

Zajímavé letecké pohledy na africký světadíl přináší kniha Očima bohů. Ty nejexluzivnější fotografie z celého světa na více než pět seti stranách si můžete prohlédnout v publikaci Očima National Geographic. Přehledný a ilustrovaný Almanach geografie je naplněn fascinujícími informacemi o celém světě i jeho obyvatelích. Obsahuje stovky fotografií, ilustrativních náčrtků, grafů, tabulek a map.

Za zmínku stojí i řada nástěnných map a školní atlas světa, nebo svítící globus se zeměpisnou i politickou mapou světa. Malí badatelé mohou skládat jednotlivé části České republiky na velkých puzzlích, nebo dávat dohromady mapy  světadílů, doplněných  zvířátky, která je obývají.

MENU