Články

Oldtimer Bohemia Rally startuje už zítra, zázemí opět nalezne Na Karmeli

A2.inddAtraktivní veteráni zaplní od 5. do 7. června ulice Mladé Boleslavi a okolí. Za podpory ŠKODA AUTO se zde totiž koná další ročník Oldtimer Bohemia Rally, zařazené do nejprestižnější kategorie International organizace FIVA. Pořadatelem je Klub historických vozidel Mladá Boleslav společně s městem Mladá Boleslav. Stejně jako loni se zázemí bude nacházet ve Vzdělávacím centru Na Karmeli. Rally automobilových veteránů o celkové délce 500 kilometrů je rozčleněná do sedmi etap. Podrobnosti o jednotlivých etapách pořadatelé rally předem neprozrazují přihlášeným posádkám, ani veřejnosti. „Podle pravidel FIVA jsou detaily tratě a jednotlivé úkony na trati až do zahájení vlastní akce utajeny,“ zdůrazňuje sportovní ředitel rally Ladislav Pakosta.

Zvláštností rally veteránských vozidel je, že o vavřínech pro vítěze nerozhoduje absolutní rychlost jako v běžných sportovních závodech. Veteránské rally se jezdí za běžného silničního provozu při dodržování všech rychlostních omezení a řidiči si navíc musí hlídat tempo jízdy, které si pro svůj vůz zvolili při administrativní přejímce. Při mladoboleslavské rally budou mít tři možnosti (30, 35 nebo 40 km/h). Za odchylky, a to bez rozdílu, zda jsou rychlejší či pomalejší, inkasují trestné body. Za veteránské vozidlo je považované takové, od jehož roku výroby uplynulo nejméně třicet let. To znamená, že v letošním roce se může přihlásit automobil či motocykl z produkce roku 1984 a starší.

Mezinárodní asociace FIVA, která celosvětově sdružuje národní kluby veteránských vozidel, mladoboleslavskou rally zařadila do kalendáře mistrovství světa pod registračním číslem IR 07/2014. Setkání automobilových veteránů v prvním červnovém víkendu v Mladé Boleslavi bude přehlídkou technické dovednosti předků, řemeslné zručnosti a láskyplnosti současných majitelů starých vozidel, sportovním soupeřením i společenskou událostí s doprovodným kulturním programem.

Slavnostní start celé rally a zároveň úvodní etapy, která je situována do ulic Mladé Boleslavi a jejího nejbližšího okolí, se uskuteční na Staroměstském náměstí 5. června od 17:00. Atmosféru dávných časů v historickém centru pomůže veteránům znásobit jazzová hudba mladoboleslavského Old Stars MB. Koncertovat bude na Staroměstském náměstí ve čtvrtek od 14:00. Přestávka u ŠKODA Muzea je naplánována od 17:30, kde se uskuteční koncert Zámeckého saxofonového kvarteta. „Pro setkání automobilových veteránů a jejich příznivců je to ta správná muzika, i když ne všechny zúčastněné vozy budou pocházet z třicátých let minulého století, čili ze zlatého období swingu,“uvedl Josef Macoun, ředitel Oldtimer Bohemia Rally 2014. (autor textu Pavel Šubrt). Více naleznete na www.obr-mb.cz

Videopozvánka zde:

http://youtu.be/Tss05edb5-Y

Leták pro diváky ke stažení zde:A6_LETAK_web

MENU