Články

Konference, která se odehraje Na Karmeli, byla představena v senátu

Vzdělávací agentura Služba škole MB ve spolupráci s partnery připravuje odbornou konferenci „Vzdělávání 3. věku – příležitost pro společnost“. Ta se má uskutečnit ve čtvrtek 28. března 2013 ve Vzdělávacím centru Na Karmeli v Mladé Boleslavi. V úterý 26. února proběhlo v prostorách Senátu Parlamentu České republiky od 15.00 hod. slavnostní představení a tisková konference k této očekávané události.

Setkání v parlamentu se zúčastnili  i zástupci jednotlivých českých univerzit, kteří zde v krátkosti představili své příspěvky týkající se vzdělávání seniorů. Uvedení do jednotlivých témat bylo zároveň aktivním  pozváním na konferenci samotnou.

Záměrem pořadatelů je uspořádat setkání lidí z celé České republiky, kteří se systematicky zabývají vzděláváním seniorů, a to jak na akademické půdě vysokých škol a ve vzdělávacích institucích, tak i v prostředí knihoven, muzeí, škol, sociálních ústavů, agentur atd.  Cílem je výměna a shrnutí zkušeností z oblasti vzdělávání seniorů a především zdůraznění jeho významu nejen pro seniory samotné, jejich rodiny, společnost, ale i pro možnost jejich uplatnění na pracovním trhu. Více info o konferenci na: konference U3V

MENU