Články

Mexiko s publicistou Topim Pigulou

Vzdělávací centrum Na Karmeli: 7. května 2013 od 18 hodin

Yucatánské putování s publicistou Topim Pigulou

Když kdekoli zazní sousloví „spojené státy“, každý si v hlavě automaticky doplní „americké“, neboť jde o zemi hrající významnou roli ve světové ekonomice, politice i bezpečnosti. Ovšem existují i jiné „spojené státy.“ Žije v jich o 209 milionů lidí méně, než v USA, se nimiž mají společnou hranici o délce 3141 km.

Tou zemí jsou Spojené státy Mexické, jak zní překlad oficiálního názvu Estados Unidos Mexicanos. Yucatán není jen místem, odkud vzešla prasečí chřipka. Víte, že právě tady se do zemských hlubin zavrtal meteorit o němž se v mediální zkratce říká, že pomohl „vyhubit“ dinosaury? Na procházku po jižním Mexiku, jeho přírodě i předkolumbovských památkách vás vezme publicista Topi Pigula.

 

Topi Pigula (fotograf, novinář, cestovatel a lektor)

Od roku 1985  publikoval stovky článků včetně fotografií v širokém spektru periodik: Koktejl, Inmagazín Hospodářských novin, Mladá Fronta, Lidové noviny, Bionoviny.  Má na kontě několik vlastních fotografických výstav jak autorských  (Island – cesta č.1, Skrytá krása Krkonoš), tak spoluautorských  (např. Jeden okamžik v Německu, Příběh cestovatele, Výběr magazínu Koktejl) u nás i v zahraničí. Zároveň se autorsky podílel na čtyřech knihách (Krkonošská čítanka, Čítanka z Jesenicka, Bioindikace a biomonitoring, Na cestě1). Od roku 2002 patří do Syndikátu novinářů.

 

MENU