Články

Meet Czech Design v Mladé Boleslavi – Karmel bude patřit designu

mcdzgn_mladaboleslav_program_CZ_Stránka_1

Meet Czech Design v Mladé Boleslavi se uskuteční od 12. do 14. září 2014. Mezi hlavní těžiště akce patří ŠKODA Muzeum a Vzdělávací centrum ŠKODA Auto Na Karmeli.

Zveme vás na výjimečnou cestu do dějin i budoucnosti automobilového designu v rámci akce Meet Czech Design s podtitulem – Roztočte kola designu, která se uskuteční 12. – 14. září. Protože auto je už svou podstatou stvořeno k tomu, aby bylo oděno do osobitého a neopakovatelného tvaru. Ve Škoda Muzeu se můžete těšit na komentované prohlídky exponátů od veteránů až po současné modely a Vzdělávací centrum Na Karmeli se promění ve skutečné automobilové Design centrum. Na vlastní oči mimo jiné uvidíte, jak ve výrobní hale díl po dílu slavné škodovky vznikají. Kola designu se točí, nenechte si je ujet.

Místní automobilka vyrábí vozy už více než sto let. Nelze polemizovat s tím, že co model, to svým způsobem zcela nový design. Proto také průmyslový design hraje v Mladé Boleslavi tak důležitou roli.

Mladoboleslavská škodovka vyrábí vozy už více než sto let. Celou její historii si lze prohlédnout v nově zrekonstruovaném Muzeu Škoda. Zde proběhnou komentované prohlídky exponátů od veteránských aut až po nejmodernější modely vozů. V muzeu budou v rámci Noci designu až do pozdních hodin probíhat komentované prohlídky, workshopy a přednášky včetně komentované prohlídky výrobní haly ve Škodovce. Příznivce automobilového designu zaujme přednáška šéfdesignérů automobilky Jozefa Kabaně a Petera Oláha.
Část programu se odehraje ve vzdělávacím centru Na Karmeli v nedávno zrekonstruovaném klášteře, který je podzemní chodbou propojen s hlavní budovou. Přilehlé terasovité zahrady budou využity pro workshopy, přednášky, výstavu fotografií a letní kino s designovou tematikou.
Na Staroměstském náměstí dostanou lidé možnost navrhnout si vlastní design auta a zasadit jej jako puzzle k ostatním barevně řešeným návrhům.
Designová stezka povede po ose Metalové cesty. Právě na ní na návštěvníka čeká dvanáct zastavení s originálními audiovizuálními panely z kovářské dílny Davida Szalaye. 

Více o programu v jednotlivých dnech naleznete zde:

pátek: https://nakarmeli.cz/files/uploads/2014/08/mcdzgn_mladaboleslav_program_CZ_Stránka_2.jpg

sobota: https://nakarmeli.cz/files/uploads/2014/08/mcdzgn_mladaboleslav_program_CZ_Stránka_3.jpg

neděle: https://nakarmeli.cz/files/uploads/2014/09/mcdzgn_mladaboleslav_program_CZ_Stránka_nedele.jpg

MENU