Články

Meet Czech Design slavil v Boleslavi úspěch

10629615_331369287041290_739758364597504152_n

Designérský ateliér v kostele sv. Bonaventury nabídl návštěvníkům přímý kontakt s předními designéry automobilkya jejich prací.

Vzdělávací centrum Na Karmeli se proměnilo v Design centrum, které v pátek odpoledne a v sobotu po celý den nabídlo jedinečné ukázky tvorby designových modelů. Pod vedením zkušených modelářů Škoda Auto si návštěvníci mohli vyzkoušet modelaci jednotlivých prvků automobilu v praxi. Připraveny byly diskuse s modeláři Škoda Auto i unikátní výstava automobilových prototypů, jakými byly např. Mission L, Vision C,  Rapid Sport, Citigo Rally, Fabia RS 2000 nebo Yeti Xtreme. 

V kostele svatého Bonaventury vznikl Design Ateliér , kde si příchozí mohli zodpovědět na otázku: jak vzniká konečný vzhled automobilů? Zde mohli nahlédnout přes rameno předním designérům, kteří pracují na dokonale funkčním a zároveň velmi estetickém provedení automobilových exteriérů a interiérů. Návštěvníci tak mohli poznat speciální designérské techniky jako je skicování, práce s digitálními tablety, tvorba design data modelů (DDM) a také technikami návrhů látek, barev a potahů (color print).
Oba večery zakončilo na Karmeli promítání v rajské zahradě. Uvedeny byly snímky s auty v hlavní roli, v pátek to byl Upír z Feratu, v sobotu snímek Kdyby tisíc klarinetů.

Designérské studio a centrum vzniklo Na Karmeli v rámci třídenní akce Meet Czech Design. Jde o festival soudobého českého designu, který  propojuje dění v pěti městech Čech a Moravy, které mají k designu blízko. V Mladé Boleslavi byl zaměřen na automobilový design a bohatý program se odehrál také na půdě ŠKODA Muzea a na Staroměstském náměstí. Seriál akcí věnovaných designu začal v květnu ve Zlíně, odkud se v červnu přestěhoval do Nového Boru. Po Mladé Boleslavi převezme pomyslnou štafetu Brno (2. – 5. 10. 2014, Mozaika grafického designu) a následně Praha (8. – 9. 10. 2014, Pavučina designu).

MENU