Články

Listopadové MB Café Na Karmeli – Projekt Stolpersteine

IMG_3886Ve středu 20. listopadu se od 17 hodin ve Vzdělávacím centru Na Karmeli uskuteční v pořadí již sedmé ze série tematických setkání v rámci projektu MB café.  

Další pokračování části „Zapomenutá historie“ bude (troufáme si tvrdit) výjimečné. Je věnováno unikátnímu mezinárodnímu projektu Stolpersteine a Boleslavanu Emilu Federerovi a jeho rodině, jimž budou v našem městě věnovány první „Kameny zmizelých“.

Dlouholetý projekt připomínajícím po celé Evropě oběti druhé světové války formou pamětních kamenů vsazených před práh domu, z něhož byli jeho obyvatelé odvlečeni do nacistických věznic a táborů smrti účastníků akce představí Michael Lichtenstein, místopředseda federace židovských obcí.

Jiří Filip z ČSOL v Mladé Boleslavi pak mimořádným způsobem přiblíží životní osudy Emila Federera a jeho rodiny. Představí i další aktivity, které na tuto akci navážou.

Listopadové MB Café bude letošním posledním. Cyklus bude pokračovat lednovou akcí, kterou organizátoři chtějí připomenout a uctít památku všech spoluobčanů deportovaných v lednu 1943 z mladoboleslavského ghetta.

MB café se koná v zasedací místnosti C110 v I. patře budovy kláštera. Vstup na akci je volný.

Plakát: https://nakarmeli.cz/files/uploads/2013/11/mbcafe07lowres.jpg

MENU