Co nás čeká v roce 2019?

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 10. ledna 2019 od 18 hodin na další z přednášek Marthy Masopustové, tentokrát na téma: Co nás čeká v roce 2019? Přijďte nahlédnout do Nového roku a připravit se na jeho záludnosti.

Vstupné: 100 Kč

Putování za Ježíškem

Vzdělávací centrum Na Karmeli připravuje na úterý 18. 12. 2018  od 16 do 19 hodin novinku s názvem Putování za Ježíškem. V daném časovém rozmezí můžete projít zábavnou trasu a pomoci bačovi najít ztracenou ovečku, upéct s kuchařkou cukroví pro Ježíška, nebo pochytat třem králům jejich splašené koně a splnit spoustu dalších úkolů. Malí i velcí poutníci získají na startu průvodní dopis, do kterého budou sbírat razítka. A za ně je na konci cesty čeká překvapení od andělské bytosti.

Vstupné: 120 Kč

Předprodej vstupenek na recepci Vzdělávacího centra Na Karmeli od 19. listopadu 2018, každý všední den od 8 do 19 hodin, nebo na místě v den konání akce.

Himalájský úsměv – diashow Karla Štěpánka

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 6. prosince 2018 od 18 hodin na diashow s názvem Himálajský úsměv.

Jde o název posledního cestovatelského projektu Karla Štěpánka. Po dvouleté cestě „Z kanclu kolem světa“ se tentokrát vypravil do kouzelného Himálaje. S Argentinkou Natálií, kterou ve světě poznal, měli jediný plán. Chtěli navštívit vesnické školy v Nepálu a Indii a promítat místním dětem videa z cest. Těžkou situaci v těchto asijských zemích není snadné změnit. Vykouzlit úsměv na tvářích mnoha lidí však možné je a právě to bylo hlavním cílem celého projektu. S posledními úspory a malým projektorem se cestovatelé vydali za dalším dobrodružstvím. Putování se nakonec protáhlo na 10 měsíců, během kterých cestovatelé navštívili mnoho škol, zdolali horské treky u Annapuren i Everestu, projeli Indii od severu k jihu stopem i vlakem a především pronikli do jedinečných tajů jógy a meditace. Oba shodně přiznávají, že jim tato cesta změnila život! „Mysleli jsme si, že zážitky z dvouleté cesty kolem světa nic nepřekoná. Mýlili jsme se. V Indii je totiž možné úplně všechno!“

Putování za Mikulášem – VYPRODÁNO!

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 4. prosince od 16, 17, 18 a 19 hodin na tradiční Putování za Mikulášem.

Netradiční cesta za tradičními lidovými zvyky, která začíná v atriu vzdělávacího centra, odkud vede podzemím do kláštera a kostela Bonaventury. Děti spolu s rodiči projdou „adventní cestou“ plnou bytostí, které naši předci důvěrně znali. A předvánoční atmosféra pomůže poodrhnout roušku starých lidových zvyků i pro nejmenší diváky. Na závěr cesty samozřejmě čeká Mikuláš se svým andělským a čertovským doprovodem a nadílkou.

Vstupné: 80 Kč/osoba

Nadílku pro děti přijímáme v daný den s viditelně označeným jménem.  Rezervace vstupenek nutná!!! Rezervace lze provést

od 12. listopadu 2018 přes email: na nakarmeli@skoda-auto.cz, nebo telefonicky na: 326 823 071

 

 

 

Vanuatu – děti ráje

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 27. listopadu 2018 od 18 hodin na diashow Tomáše Kubeše Vanuatu.

VANUATU – děti ráje. Výprava na nejpřátelštější místo na světě, tropický ráj s průzračným mořem a stále usměvavými obyvateli, to vše nabízí 15 zapomenutých ostrovů země Vanuatu uprostřed Pacifiku. Palmové háje, lahodné kokosy, divoké pláže, modré díry, tradiční slavnosti, setkání s duchy i výstup na magickou a stále činnou sopku Yasur na ostrově Tana. To vše je neopakovatelný ráj plný pohody, klidu a jejich neuvěřitelných obyvatel.

(90 min.), Vstupné: 100 Kč

 

Jak využívat kyvadlo v každodenním životě?

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 22.11.2018 od 18 hodin na další z cyklu přednášek Marthy Masopustové, tentokrát na téma JAK VYUŽÍVAT KYVADLO VE SVÉM KAŽDODENNÍM ŽIVOTĚ? (jak kyvadlo funguje, co se s ním dá měřit, jak preventivně chránit své zdraví?)

Kdo byl Mikuláš Klaudián?

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 22. listopadu od 18 hodin na přednášku na téma Kdo byl Mikuláš Klaudián?

Do našeho povědomí vstoupil jako autor první mapy Čech, ale to by Mistru Klaudiánovi nestačilo – byl hlavně lékařem a k tomu lékárníkem, vedle toho i tiskařem a vydavatelem, ale také obchodníkem, a trochu i diplomatem. Především však byl intelektuálem své doby. Přijďte poznat jednu z nejpozoruhodnějších historických osobností Mladé Boleslavi v podání Mgr. Pavla Sosnovce.

Jak relaxovat a udržovat svou psychiku zdravou?

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 15. listopadu 2018 od 18 hodin na další ze série přednášek Marthy Masopustové, tentokrát na téma:

Jak relaxovat a udržovat svou psychiku zdravou? (možnosti relaxace, způsoby meditace, řízená meditace)

(90 min), Vstupné: 100 Kč

Kšanda

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 12. listopadu 2018 od 19 hodin na divadelní představení Kšanda.

Magda Olezlá a Jindřich Klíště jsou milenci. Plánují společný život, ale ještě předtím se snaží získat hodně peněz a přitom zůstat čistí. Vymyslí ďábelský plán. K jeho realizaci zneužijí manžela Olezlé – Huberta Kšandu.

Pomůžou mu postupně vystoupat až na samý vrchol kariéry a pak jimi nastražená past sklapne. Olezlé s Klíštětem už nic nebrání k dosažení vytouženého cíle. Jejich růžové sny o bohatství se začínají plnit. Ale všechno je nakonec úplně jinak… Příběh o lidské hrabivosti má nečekané rozuzlení.

Komedie „Kšanda“ je nabitá dějem a originálním humorem. Dialogy ostré jako bič a strhující tempo nenechají diváky ani na chvíli vydechnout. Ne náhodou patří „Kšanda“ mezi nejlepší české komedie. Přijďte se o tom přesvědčit – láska ke „Kšandovi“ kvete v každém věku. (120 min.)

 

Diashow Viktora Kuny: Pamír Alaj, Fanské hory

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 8. listopadu 2018 od 18 hodin na diashow Viktora Kuny: Pamír Alaj, Fanské hory.

Fanské hory se tyčí v severozápadní části Tádžikistánu a tvoří spojnici mezi Zarevšanským a Gissarským hřebenem západní části Pamíro-Alajské soustavy. Jejich délka je přibližně 50 km a 11 vrcholů přesahuje výšku 5000 m. Občasnká válka, která v této oblasti trvala poměrně dlouhou dobu zpúůsobila, že do této oblasti moc turistů nesměřovalo a ani nyní není oblast zcela bezpečná. Pokud se tedy toužíte vydat do těchto hor a nejste zatím dost odvážní podniknout vlastní výpravu, přijďte si poslechnout vyprávění Viktora Kuny, který zde strávil spoustu času. Těšit se můžete na zážitky z výstupů na pětitisícové vrcholy, putování okolo jezera Iskanderkul a mnoho dalších nádherných míst, které při své cestě navštívil.

MENU