Restaurant Day

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 22. září 2018 od 11 hodin na Restaurant Day🍴

Miluješ jídlo? Tak přijď a ochutnej, nebo navař a prodej! Další ročník oblíbeného Restaurant Day, který není jen o jídle, ale také o myšlence podporovat komunikaci mezi lidmi s různými životními styly, povoláním nebo zájmy. Pojďme se bavit a dobře se najíst!

Vstup volný

♻️ Ve spolupráci s Greenpeace Česká republika Vám promítneme ZDARMA film A Plastic Ocean, ve kterém se dozvíte více o problematice plastů a jejich dopad na naši planetu. ♻️…

https://www.youtube.com/watch?v=6zrn4-FfbXw

Těšíme se na Vás!

 

Krkonoše – dokumentární film

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 15. března v 18 hodin na dokumentární film Krkonoše. Film Vás zavede do nejkrásnějších míst Krkonoš, nejvyšších českých hor, a pojednává o jejich geologickém a geomorfologickém vývoji, flóře, fauně, historických i kulturních souvislostech, činnosti člověka a dalším. Film je komplexní výpovědí o Krkonoších. Projdeme téměř celé Krkonoše. Vydáme se například Labským i Obřím dolem, k Sněžným jámám, na Sněžku, k Malému i Velkému rybníku, k Labskému, Pančavskému i Mumlavskému vodopádu nebo k prameni Labe, do krkonošského podzemí a jeskyň a na polskou stranu Krkonoš.

námět, scénář: Martin Král, komentář: Martin Král, Milan Kuna kamera: Martin Král, Viktor Kuna

komentář namluvil: Viktor Kuna hudba, zvuk, střih: Viktor Kuna režie: Viktor Kuna krkonose

Jakub Vágner: Expedice Kongo – poslední perla Afriky

S Jakubem Vágnerem navštívíme jednu z nejnebezpečnějších zemí světa  – Kongo, a to 8. února 2018v 19 hodin.  Tato část Afriky  a řeka Kongo je taktéž domovem legendárního a mýty opředeného tvora, gigantické tygří ryby. Přijďte objevit tajemství poslední perly afrického kontinentu a prožít napínavou expedici Jakuba Vágnera.

Délka představení: 120 minut

Vstupné: 200 Kč

Vstupenky lze koupit na recepci vzdělávacího centra na Karmeli každý všední den od 8 do 15.30 hodin, nebo v síti TICKETPRO.

tygri-ryba

 

Diashow Radky Tkáčikové : Tibet

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 23. ledna od 18 hodin na diashow o Tibetu. Cestovatelka Radka Tkáčiková přiblíží místní historii a boj za svobodu, stejně jako všudypřítomný buddhismus. Obrazem se diváci dostanou z Nepálu do Tibetu pěšky horským přechodem, seznámí se s nejstaršími kláštery, životem lidí na náhorních planinách i pod Mt. Everestem a prvními výstupy na nejvyšší horu světa. Podíváte se také na nejposvátnější místa v západním Nepálu, obřady, pohřby a rituály na hoře okolo posvátné hory Mt.Kailash, království Guge. Dozvíte se, jak změnili Číňané Tibet, a o stále trvajících perzekucích.

Vstupné: 100 Kč

Vstupenky lze koupit na recepci vzdělávacího centra na Karmeli každý všední den od 8 do 15.30 hodin.

tib

Diashow Yukon Arctic Ultra

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 5. října 2017 od 18 hodin na diashow Yukon Arctic Ultra. Jan Venca Francke vám v něm představí stejnojmenný závod, který absolvoval jako vůbec první Čech. Tento závod je označován jako nejchladnější a nejdrsnější závod na světě. Teploty mohou spadnout až na -60 °C a průměrná teplota v únoru je – 20,1 °C. Je to nonstop závod bez podpory zimní divočinou Yukonu, kdy si každý účastník táhne za sebou saně a na nich vše potřebné k přežití…Trať lze absolvovat běžecky, na běžkách či na snowbiku. Cíl nejdelší trasy na 700 km je v zlatokopeckém Dawson city.

Vstupné: 100 Kč

yukon

Letní kino na Karmeli – Tajný život mazlíčků

Letní kino na Karmeli uvede 7. září ve 21 hodin snímek Tajný život mazlíčků.

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 90 min

mazlicku

Co dělají vaši čtyřnozí miláčci, když nejste doma? Odpověď na otázku, kterou se trápí každý kočičkář a pejskař, najdete v animované komediální lahůdce Tajný život mazlíčků. Max a Katie jsou spřízněné duše, ti naprosto nejlepší kámoši na světě. Co na tom, že Max je pes a Katie člověk? Kdyby se Katie každý den na dlouhé hodiny neztrácela a nenechávala Maxe samotného v jejich bytě, byl by nejspokojenější hafan pod sluncem. Takhle to aspoň platilo do chvíle, kdy si Katie přivedla z útulku chlupaté psí monstrum jménem Baron a rozhodla se, že od té chvíle budou žít ve třech. Mezi Maxem a Baronem to byla nenávist na první pohled. Od první vteřiny vymýšlejí, jak tomu druhému ztrpčit život, což je přivádí do čím dál komplikovanějších situací. Ve finále skončí ztracení, opuštění a obklíčení skupinkou osiřelých zvířat, která pod vedením šíleného králíka vládnou městskému podzemí. Naštěstí má Max doma pořádnou smečku přátel, kteří se rozhodnou, že ho nenechají na holičkách a vydají se ze svých pelíšků na mimořádně dobrodružnou výpravu, jejímž cílem je nalezení a záchrana Maxe. Musí to navíc zvládnout v šibeničním termínu, než se jejich páníčkové vrátí domů. Jestli by nakonec nebylo lepší nepřemýšlet o tom, co bez nás dělají.

Upozornění: Promítání letního kina se koná za každého počasí – je na návštěvnících, aby zvolili adekvátní oblečení i ochranu před deštěm, (stejné je to i na všech festivalech a open air akcích)

Letní kino na Karmeli – Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Letní kino na Karmeli zve 31. 8. 2017 od 21 hodin na snímek Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti.

Dobrodružný / Fantasy

USA, 2016, 128 min

peregrinove

Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, a které poodhalují tajemství jiných světů a doby, Jake objeví kouzelné místo, známé jako sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Jeho tajemnost i nebezpečí se začnou prohlubovat, jakmile Jake pozná jeho obyvatele a jejich zvláštní, neuvěřitelné schopnosti, ale i jejich strašlivé nepřátele. Jake nakonec zjistí, že jen jeho vlastní a výjimečná „podivnost“ může zachránit jeho nové přátele.

Upozornění: Promítání letního kina se koná za každého počasí – je na návštěvnících, aby zvolili adekvátní oblečení i ochranu před deštěm, (stejné je to i na všech festivalech a open air akcích)

Letní kino na Karmeli – Čarodějnice

Letní kino na Karmeli zve 24. 8. 2017 od 21 hodin na snímek Čarodějnice.

Horor / Mysteriózní

USA / Kanada / Velká Británie / Brazílie, 2015, 92 mincaroV polovině sedmnáctého století měli lidé blíž k přírodě, blíž k Bohu, blíž k iracionálním jevům, které dnes považujeme už jen za pohádky. Sedmičlenná rodina farmáře Williama (Ralph Ineson), která v té době žila v relativním bezpečí jedné z osad v Nové Anglii, se po vážném střetu se sousedy rozhodla kolonii opustit a vydala se dobývat americkou divočinu. Po krátkém putování se usadili v zemi nikoho, poblíž rozlehlého temného lesa, o němž by leckterá citlivá povaha řekla, že působí zlověstně. Neblahé tušení členů farmářovy rodiny umocňuje i řada obtížně vysvětlitelných událostí, které jejich nový život provázejí, zašlou úrodou počínaje a podivným chováním domácího zvířectva konče. Vrcholem série katastrof je pak zmizení farmářova nejmladšího syna přímo před očima nejstarší dcery Tomassin (Anya Taylor-Joy), která ho měla hlídat. V atmosféře všudypřítomné paranoie plynoucí z dalších podivných událostí dochází k postupnému rozkladu rodiny, Tomassin je jednomyslně označena za viníka všech neštěstí a obviněna z čarodějnictví, ačkoliv je to paradoxně právě ona, kdo si ještě zachovává alespoň zdání zdravého rozumu. A to, co se skrývá v temném lese a doposud bylo jen v roli pouhého pozorovatele, se rozhodne udeřit.

Upozornění: Promítání letního kina se koná za každého počasí – je na návštěvnících, aby zvolili adekvátní oblečení i ochranu před deštěm, (stejné je to i na všech festivalech a open air akcích)

Letní kino na Karmeli – Star Trek: Do neznáma

Letní kino na Karmeli zve 17.srpna 2017 od 21 hodin na snímek Star Trek: Do neznáma.

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 122 min

star-trek

Posádka hvězdné lodi U.S.S. Enterprise zkoumá nejvzdálenější kouty a nezmapovaná místa vesmíru. A zde se setkávají s novým, záhadným nepřítelem, který je i celou Federaci vystaví těžké zkoušce.

Upozornění: Promítání letního kina se koná za každého počasí – je na návštěvnících, aby zvolili adekvátní oblečení i ochranu před deštěm, (stejné je to i na všech festivalech a open air akcích)

Letní kino na Karmeli – Trabantem do posledního dechu

Letní kino na Karmeli zve 10. srpna 2017 od 21 hodin na film Trabantem do posledního dechu.
Dokumentární / Road movie, Česko / Slovensko, 2016, 96 mintrabantem

Patrně nejznámější český cestovatel současnosti Dan Přibáň podnikl svou dosud nejnáročnější expedici. Posádky dvou žlutých trabantů, polského Fiatu neboli malucha, čezety, jawy a dokonce i dvou invalidních vozíků vyrazily z australského Perthu, a během půlroční dobrodružné výpravy projely Východní Timor, Indonésii, Malajsii a Thajsko.

Upozornění: Promítání letního kina se koná za každého počasí – je na návštěvnících, aby zvolili adekvátní oblečení i ochranu před deštěm, (stejné je to i na všech festivalech a open air akcích)

MENU