Kšanda

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 12. listopadu 2018 od 19 hodin na divadelní představení Kšanda.

Magda Olezlá a Jindřich Klíště jsou milenci. Plánují společný život, ale ještě předtím se snaží získat hodně peněz a přitom zůstat čistí. Vymyslí ďábelský plán. K jeho realizaci zneužijí manžela Olezlé – Huberta Kšandu.

Pomůžou mu postupně vystoupat až na samý vrchol kariéry a pak jimi nastražená past sklapne. Olezlé s Klíštětem už nic nebrání k dosažení vytouženého cíle. Jejich růžové sny o bohatství se začínají plnit. Ale všechno je nakonec úplně jinak… Příběh o lidské hrabivosti má nečekané rozuzlení.

Komedie „Kšanda“ je nabitá dějem a originálním humorem. Dialogy ostré jako bič a strhující tempo nenechají diváky ani na chvíli vydechnout. Ne náhodou patří „Kšanda“ mezi nejlepší české komedie. Přijďte se o tom přesvědčit – láska ke „Kšandovi“ kvete v každém věku. (120 min.)

 

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách – VYPRODÁNO

Vzdělávací centrum Na Karmeli uvede 20. října 2018 od 19 hodin na divadelní představení

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

Mnohé vztahy končí špatně, protože muži nechápou, proč se ženy nemohou chovat více jako muži, a ženy očekávají, že jejich muži se budou chovat stejně jako ony. Komedie o tom, jak biologické danosti cvičí s oběma pohlavími v podání Divadelního souboru Sokol Bozkov.

(100 min.) Vstupné: 200 Kč

 

 

ZUŠ OPEN Na Karmeli

  1. Vzdělávací centrum Na Karmeli a ZUŠ Mladá Boleslav zve 24. května 2018  na akci ZUŠ OPEN.

Od 9:30, 10:30 a 11:30 hodin lze zhlédnout následující představení:

Vstupné ZDARMA

 

Noc literatury

Noc literatury

Vzdělávací centrum Na Karmeli ve spolupráci s MDMB zve 9. května od 17 hodin na 12. ročník literárního happeningu Noc literatury.

Akce přibližuje veřejnosti netradičním způsobem  současnou evropskou literaturu prostřednictvím série veřejných čtení.
V Mladé Boleslavi probíhá tato akce pod záštitou Městského divadla Mladá Boleslav   Čtení probíhají paralelně na všech místech od 17.00 do 23.00, začátky vždy v   půlhodinových intervalech. Poslední čtení začne ve 22.30. Místa jsou situována   blízko sebe, aby jich návštěvníci akce stihli za večer navštívit co největší počet.

Na Karmeli čte v klášterní místnosti C 110 herečka Eva Reiterová
Autor:  Máirtín Ó Cadhain (Irsko)
Dílo:  Hřbitovní hlína
Charakteristika:  kultovní klasika irské literatury Hřbitovní hlína vyšla poprvé v roce 1949 a od té doby   se dočkala filmového i divadelního zpracování, nicméně přeložena byla jen do mála   jazyků. Je to kniha jak zábavná a náročná, tak i fascinující. Všechno začíná ve chvíli,   kdy hlavní hrdinka Caitríona zemře a pohřbí ji do hřbitovní hlíny. Ale je to librový,   nebo pěťákový pozemek? Dali jí ten správný rubáš? A křížek? Nešetřili na ní?   Nesnažili se ji ošidit, tak jako, Pánbůh je zatrať, když byla ještě naživu? No,   každopádně to se všemi svými „spolubydlícími“ bude moct důkladně probrat. Mají na to celou věčnost…

Hexenšus – divadelní představení

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 12.04.2018 ve 20 hodin na divadelní představení Hexenšus

Co všechno se může stát, když milence ve vaně znehybní pořádný “hexenšus”. Klasický manželský trojúhelník řádně opepřený anglickým konverzačním humorem. Hrají: Dana Morávková, Lukáš Langmajer, Hana Čížková, Miluše Bittnerová a další. (120 minut), Vstupné: 280 Kč

hexensus

Liga proti nevěře – divadelní představení

Vzdělávací centrum na Karmeli zve 27. února v 19 hodin na divadelní představení Liga proti nevěře. .

Komedie s detektivní zápletkou – tak by se dala charakterizovat tato divadelní inscenace – žena a její milenec, vracející se manžel, další žena hledající svého manžela. Je to ten původní milenec nebo není? Manžel je prý v koupelně – mrtev! Dá se utéci z třetího patra? Dá se vraždit žehlicím prknem? Vejde se milenka do krbu? A nezbláznili se všichni náhodou…Slavná komedie Zdeňka Podskalského, ve které kdysi excelovali Vladimír Brodský, Jana Brejchová a Jiřina Jirásková ožívá v nové verzi s Ivo Šmoldasem, Michaelou Kuklovou a Veronikou Architeva v režii Bisera Arichteva..

Vstupné: 250 Kč

Vstupenky lze zakoupit na recepci Vzdělávacího centra Na Karmeli, nebo v síti TICKETPRO.

5

Divadelní představení Poslední ze žhavých milenců VYPRODÁNO

Vzdělávací centrum Na Karmeli uvede 4. prosince 2017 od 19 hodin hru Neila Simona Poslední ze žhavých milenců se Simonou Stašovou a Petrem Nárožným v hlavních rolích.

Vstupné: 380 Kč

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji na recepci vzdělávacího centra, nebo v síti TicketPro.

Starší majitel rybí restaurace v New Yorku se po sedmadvacetiletém spořádaném manželství odhodlá k první nevěře. Má pocit, že vlastně vůbec nežije. Jak sám říká: „Chtěl jsem poznat, jaký je to s cizí ženou. Budu mít úspěch, budu se jí líbit, vzruší mě její dotek? Tisíce otázek, na které bych už nikdy nedostal odpověď, kdyby se moje jméno zítra objevilo v rubrice úmrtí!“ Do bytu své stařičké maminky si postupně pozve tři různé typy žen a dostává se s nimi do neuvěřitelně komických a choulostivých situací s ještě komičtějšími výsledky. Je jen otázka, zda životní poznání majitele rybí restaurace v Americe je pro starší pány varováním nebo naopak, povzbuzením pro nová dobrodružství…posledni-ze-zhavych

Divadlo Naštěkaná aneb 4 ženy v maloměstě VYPRODÁNO

Po Božském řízku a Drůběžím nářezu zve Vzdělávací centrum Na Karmeli na další autorskou hru ženského divadelního souboru Nakafráno. Jde o komedii Naštěkaná aneb 4 ženy v maloměstě, kterou uvedeme 14. listopadu 2017 od 19 hodin. Úspěšná hra o snech, touhách a pocitech žen v maloměstském prostředí. Doporučujeme všem, kdo se chtějí pobavit, a to nejen ženám, neboť Naštěkaná je představení velmi zajímavé a poučné i pro muže.

Vstupné: 180 Kč

Vstupenky lze koupit na recepci vzdělávacího centra na Karmeli každý všední den od 8 do 15.30 hodin, nebo v síti TICKETPRO.
nakafrano

S pydlou v zádech – divadelní představení

Vzdělávací centrum Na Karmlei uvede 19. října od 19 hodin divadelní hru S Pydlou v zádech.

Vstupné: 380 Kč, Vstupenky lze zakoupit na recepci Vzdělávacího centra Na Karmeli, nebo v síti TicketPro.

Hra S Pydlou v zádech měla svou premiéru v Divadle Semafor 4.6.1981 a dočkala se téměř 500 repríz. Nyní se legendární semaforská inscenace opět vrátila na divadelní prkna … Postavička prostého lidového chytráka, který se zaplétá v šachové partii mocných, poskytuje vynikajícímu Josefu Dvořákovi prostor pro řadu brilantních klaunských čísel.

„…Ta snaha neustále předstírat, hrát vždy tu roli, která se právě žádá, vytěžit z každé situace i něco pro sebe, onen bezpáteřný konjukturalismus, snaha vytvářet i na troskách za každou cenu zdání idylky… není nám to všechno příliš povědomé?…“2

Divadelní komedie Rukojmí bez rizika

Vzdělávací centrum na Karmeli zve 19. září 2017 od 19 hodin na divadelní komedii Rukojmí bez rizika.

Vstupné: 280 Kč

Vstupenky lze zakoupit na recepci Vzdělávacího centra Na Karmeli, nebo v síti TicketPro.

Pytel uloupených peněz dokáže oživit i sebevraha. Jenže policii taky. Marc je ženami obdivovaný spisovatel. ale delší dobu již nemá o čem psát. Usoudí, že se nachází v bezvýchodné životní situaci a rozhodne se spáchat sebevraždu. Překvapí ho letitý přítel Luc, který se už také kdysi pokusil zabít, když ho opustila žena, a teď chce učinit totéž, protože se k němu vrátila.

Sebevražedné plány jim překazí trojice prchajících amatérských lupičů s pytlem plným peněz. Vtrhnou do bytu, sebevrahy si vezmou za rukojmí a vyhrožují, že je zabijí. Přestože je to právě to, co si Marc s Lucem nejvíce přejí, při pohledu na plný pytel bankovek dostávají znovu chuť do života. Tvůrčí fantazie se Marcovi vrací právě včas. Lupičské trio potřebuje plán a za dveřmi je policie. Máte se na co těšit…

Hrají: Václav Vydra, Jan Šťastný / Svatopluk Skopal, Jana Boušková / Jana Malá, Martin Zahálka / Matin Davídek, Lenka Zahradnická / Barbora Šťastná, František Skopal / Martin Zahálka ml.rukojmi-bez-rizika

MENU