Diashow Indie – Těžko uvěřitelná země

Diashow Jakuba Vengláře: Indie – Těžko uvěřitelná země se koná 31.5.2018 od 18 hodin v sálech vzdělávacího centra Na Karmeli.

Součástí akce ochutnávka indického čaje.

Vstup volný

Vstupenky k vyzvednutí na recepci VCNK, v den konání akce bude umožněn vstup pouze divákům se vstupenkou,do naplnění kapacity sálu

Diashow Všechny krásy Kavkazu: Gruzie, Ázerbájdžán, Arménie

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 4. dubna  2018 v 18 hodin na diashow Jakuba Vengláře Všechny krásy Kavkazu: Gruzie, Ázerbájdžán, Arménie.

Šest týdnů putování skrz kavkazské republiky, kde přírodní krásy střídají neuvěřitelná setkání a divoké historky. Co se stane, když gruzínského baču poprosíte o trochu sýra? Jak s vámi naloží ázerbájdžánští pohraničníci, když vás chytnou bez patřičného povolení? Kolik vrcholů a barev má arménská nejvyšší hora Aragats?

Každá ze tří zemí má své náboženství, národní nápoj i vlastní abecedu. Každá je jiná a přitom všechny spojuje pohostinná kavkazská duše i sovětská minulost.kavkaz

Dakar ze zákulisí – Dobrodružství s cejchem smrti

Vzdělávací centrum Na Karmeli 21.03.2018 v 18 hodin na pořad Dakar ze zákulisí – Dobrodružství s cejchem smrti.

Jedinečný zábavný pořad s historkami těch, kteří jsou na Dakaru jako doma. Pořadem provází moderátor a reportér Jan Říha, jedenáctinásobný účastník Rallye Dakar v Africe i v Jižní Americe, který si zve jednoho z legendárních českých závodníku z Dakarské Rallye. Pohltí vás vyprávění, historky a zajímavosti nejen ze zákulisí, ale i nádherné nepublikované fotografie a videa přímo z Dakarského konvoje. Bonusem je divácká soutěž o hodnotnou knihu o Rallye Dakar. (100 min)., Vstupné: 150 Kč

dakar

Krkonoše – dokumentární film

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 15. března v 18 hodin na dokumentární film Krkonoše. Film Vás zavede do nejkrásnějších míst Krkonoš, nejvyšších českých hor, a pojednává o jejich geologickém a geomorfologickém vývoji, flóře, fauně, historických i kulturních souvislostech, činnosti člověka a dalším. Film je komplexní výpovědí o Krkonoších. Projdeme téměř celé Krkonoše. Vydáme se například Labským i Obřím dolem, k Sněžným jámám, na Sněžku, k Malému i Velkému rybníku, k Labskému, Pančavskému i Mumlavskému vodopádu nebo k prameni Labe, do krkonošského podzemí a jeskyň a na polskou stranu Krkonoš.

námět, scénář: Martin Král, komentář: Martin Král, Milan Kuna kamera: Martin Král, Viktor Kuna

komentář namluvil: Viktor Kuna hudba, zvuk, střih: Viktor Kuna režie: Viktor Kuna krkonose

Diashow: Na kole a kajaku kolem světa

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 2. března 2018 od 18 hodin na diashow Matěje Balgy s názvem Na kole a v kajaku kolem světa.

Na začátku byla jedna dívka, zlomené srdce, vážná nemoc a kolo z bazaru. Psal se říjen 2014, když Matěj Balga vybral osm set dolarů a vydal se hledat ztracenou lásku a léčit své rány tam, kde ožívají romány Jacka Kerouaca a dny začínají dříve.

Hedvábnou stezkou projel Evropou a Asií, pracoval v čínském baru, projel pod polární září Aljašky a Yukonu, stal se bezdomovcem v San Franciscu, vyzval neprostupnou džungli Darién, na nafukovacím člunu přeplul Karibské moře z Panamy do Kolumbie,ztroskotal a přišel o všechno, aby začal zase znovu a proplul Amazonskou džunglí od Pacifiku až k Atlantiku a nakonec projel Saharou až zpět k břehům Evropy.    To je tříletá filosofická cesta nejen kolem světa, ale především do nitra duše Matěje Balgy za poetikou a smyslem života.

(Matěj Balga) O autorovi – Věčný hledač dobrodružství a romantiky, nomád, cyklista, vodák, příležitostný konstruktér přehnaně dlouhých souvětí, aspirující filosof a alkoholový entusiasta. Perpetuálně směřující na východ.na-kajaku-a-kole-kolem-sveta

 

Adrenalinová diashow Jakuba Šedivého – Expedice Kyrgysztán na kajaku

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 22. února v 18 hodin na adrenalinovou diashow Jakuba Šedivého – Expedice Kyrgysztán na kajaku.

Jakub Šedivý se účastnil v září 2017 jako člen mezinárodního kajakářského týmu náročné expedice na řeku Sary Jaz, tekoucí hluboko v horách na pomezí Kyrgysztánu a Číny. Sary Jaz je řekou plnou legend a extrémně obtížných divokých peřejí v naprosto odlehlé a těžce dostupné hornaté krajině poblíž hranice s Čínou. Expediční tým musel absolvovat přes 100km divoké řeky v uzavřených kaňonech následovaných 4 denním lezením a 40km pochodem přes hory zpět do civilizace.

Na tým nečekaly jen nástrahy divoké řeky, ale také tězká přenášení, budování lanové lávky, brodění proti proudu rozvodněného potoka a následující dny pochodu přes sedla vyšší než 3 700 metrů nad mořem. Přijďte se ponořit do nádher Kyrgyzské přírody a úžasného dobrodružtví, kde jsme si sáhli až na dno svých sil.

„Tohle je to to nejtěžší co jsem kdy absolvoval!“  Adrian Kiernan (člen expedice)

video

https://www.youtube.com/watch?v=f7lqUVuNkV0

vypraveni na radiu wave

https://wave.rozhlas.cz/na-ledovcove-rece-v-kanonech-kyrgyzstanu-jsme-vyuzili-vsechny-nase-zkusenosti-6443394

b_krgyzstan_map

Jakub Vágner: Expedice Kongo – poslední perla Afriky

S Jakubem Vágnerem navštívíme jednu z nejnebezpečnějších zemí světa  – Kongo, a to 8. února 2018v 19 hodin.  Tato část Afriky  a řeka Kongo je taktéž domovem legendárního a mýty opředeného tvora, gigantické tygří ryby. Přijďte objevit tajemství poslední perly afrického kontinentu a prožít napínavou expedici Jakuba Vágnera.

Délka představení: 120 minut

Vstupné: 200 Kč

Vstupenky lze koupit na recepci vzdělávacího centra na Karmeli každý všední den od 8 do 15.30 hodin, nebo v síti TICKETPRO.

tygri-ryba

 

Diashow Radky Tkáčikové : Tibet

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 23. ledna od 18 hodin na diashow o Tibetu. Cestovatelka Radka Tkáčiková přiblíží místní historii a boj za svobodu, stejně jako všudypřítomný buddhismus. Obrazem se diváci dostanou z Nepálu do Tibetu pěšky horským přechodem, seznámí se s nejstaršími kláštery, životem lidí na náhorních planinách i pod Mt. Everestem a prvními výstupy na nejvyšší horu světa. Podíváte se také na nejposvátnější místa v západním Nepálu, obřady, pohřby a rituály na hoře okolo posvátné hory Mt.Kailash, království Guge. Dozvíte se, jak změnili Číňané Tibet, a o stále trvajících perzekucích.

Vstupné: 100 Kč

Vstupenky lze koupit na recepci vzdělávacího centra na Karmeli každý všední den od 8 do 15.30 hodin.

tib

Diashow Gruzie vytesaná ze skály

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 23. listopadu od 18 hodin na diashow Jiřího Kaláta s názvem Gruzie vytesaná ze skály.

Od vrcholků nádherných hor Kavkazu až po pláže Černého moře čeká v Gruzii na cestovatele mnoho perel. Žádné obrovské diamantové náhrdelníky, ale jeden malý skvost za druhým vystupují z této starobylé země. Města vytesaná do skal vypráví dávnou historii (Uplistsikhe založené před třemi tisíci lety), hory čnějící k nebesům zase mnohé dávné legendy (k hoře Kazbeg 5047 m.n.m. byl připoután bájný Prométheus), kláštery prozpěvují o víře (Vardzia, Sapara a mnohé další), místní víno motá hlavu (Badagoni či Teliani Valley) a úžasná jídla (chačapuri, mtsvadi nebo khorkcho) plní žaludek. Lidé bývají drsní a mlčenliví, však když se otevřou a pozvou poutníka k sobě, zážitek je to obrovský. Gruzie je malou zemí, schovávající se ve stínu Kavkazu, pro každého milovníka cestování však stojí určitě za prozkoumání…

Vstupné: 100 Kč

Vstupenky lze koupit na recepci vzdělávacího centra na Karmeli každý všední den od 8 do 15.30 hodin, nebo na místě v den konání akce.

gruzie

Diashow Yukon Arctic Ultra

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 5. října 2017 od 18 hodin na diashow Yukon Arctic Ultra. Jan Venca Francke vám v něm představí stejnojmenný závod, který absolvoval jako vůbec první Čech. Tento závod je označován jako nejchladnější a nejdrsnější závod na světě. Teploty mohou spadnout až na -60 °C a průměrná teplota v únoru je – 20,1 °C. Je to nonstop závod bez podpory zimní divočinou Yukonu, kdy si každý účastník táhne za sebou saně a na nich vše potřebné k přežití…Trať lze absolvovat běžecky, na běžkách či na snowbiku. Cíl nejdelší trasy na 700 km je v zlatokopeckém Dawson city.

Vstupné: 100 Kč

yukon

MENU