Co nás čeká v roce 2019?

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 10. ledna 2019 od 18 hodin na další z přednášek Marthy Masopustové, tentokrát na téma: Co nás čeká v roce 2019? Přijďte nahlédnout do Nového roku a připravit se na jeho záludnosti.

Vstupné: 100 Kč

Himalájský úsměv – diashow Karla Štěpánka

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 6. prosince 2018 od 18 hodin na diashow s názvem Himálajský úsměv.

Jde o název posledního cestovatelského projektu Karla Štěpánka. Po dvouleté cestě „Z kanclu kolem světa“ se tentokrát vypravil do kouzelného Himálaje. S Argentinkou Natálií, kterou ve světě poznal, měli jediný plán. Chtěli navštívit vesnické školy v Nepálu a Indii a promítat místním dětem videa z cest. Těžkou situaci v těchto asijských zemích není snadné změnit. Vykouzlit úsměv na tvářích mnoha lidí však možné je a právě to bylo hlavním cílem celého projektu. S posledními úspory a malým projektorem se cestovatelé vydali za dalším dobrodružstvím. Putování se nakonec protáhlo na 10 měsíců, během kterých cestovatelé navštívili mnoho škol, zdolali horské treky u Annapuren i Everestu, projeli Indii od severu k jihu stopem i vlakem a především pronikli do jedinečných tajů jógy a meditace. Oba shodně přiznávají, že jim tato cesta změnila život! „Mysleli jsme si, že zážitky z dvouleté cesty kolem světa nic nepřekoná. Mýlili jsme se. V Indii je totiž možné úplně všechno!“

Vanuatu – děti ráje

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 27. listopadu 2018 od 18 hodin na diashow Tomáše Kubeše Vanuatu.

VANUATU – děti ráje. Výprava na nejpřátelštější místo na světě, tropický ráj s průzračným mořem a stále usměvavými obyvateli, to vše nabízí 15 zapomenutých ostrovů země Vanuatu uprostřed Pacifiku. Palmové háje, lahodné kokosy, divoké pláže, modré díry, tradiční slavnosti, setkání s duchy i výstup na magickou a stále činnou sopku Yasur na ostrově Tana. To vše je neopakovatelný ráj plný pohody, klidu a jejich neuvěřitelných obyvatel.

(90 min.), Vstupné: 100 Kč

 

Diashow Viktora Kuny: Pamír Alaj, Fanské hory

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 8. listopadu 2018 od 18 hodin na diashow Viktora Kuny: Pamír Alaj, Fanské hory.

Fanské hory se tyčí v severozápadní části Tádžikistánu a tvoří spojnici mezi Zarevšanským a Gissarským hřebenem západní části Pamíro-Alajské soustavy. Jejich délka je přibližně 50 km a 11 vrcholů přesahuje výšku 5000 m. Občasnká válka, která v této oblasti trvala poměrně dlouhou dobu zpúůsobila, že do této oblasti moc turistů nesměřovalo a ani nyní není oblast zcela bezpečná. Pokud se tedy toužíte vydat do těchto hor a nejste zatím dost odvážní podniknout vlastní výpravu, přijďte si poslechnout vyprávění Viktora Kuny, který zde strávil spoustu času. Těšit se můžete na zážitky z výstupů na pětitisícové vrcholy, putování okolo jezera Iskanderkul a mnoho dalších nádherných míst, které při své cestě navštívil.

Tajemství pyramid v Bosně

Diashow Radka Kubly Tajemství pyramid v Bosně je přeložena z původního termínu 25.10.2018 na 6.11. 2018 od 18 hodin.

Bosenské údolí pyramid se nachází přibližně 30 km od Sarajeva.

Přestože archeologické vykopávky a vědecké výzkumy byly započaty již v r. 2005, o tomto magickém místě se téměř nemluví.

Zdejší historie sahá až 30000 let zpátky, což znehodnocuje veškeré dokumenty týkající se stáří a původu pyramid.

(90 min.) Vstupné: 100 Kč

Diashow Mariky Višňové: Srí Lanka

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 1.11.2018 v 18 hodin na diashow Mariky Višňové Srí Lanka.

Přijďte objevit kouzlo ostrova, který má více jmen – Cejlon, nebo také Perla Indického oceánu. Přijďte objevit malebná čajovníková údolí, nádherné pláže s tyrkysovou vodou i buddhistické chrámy. Chybět nebude ani exkurz do tamní flory a fauny – na diashow cestovatelky Mariky Višňové se rozhodně nudit nebudete!

Čína – diashow Jakuba Vengláře

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 30.10.2018 od 18 hodin na diashow Jakuba Vengláře: Čína

Diashow Jakuba Vengláře o zemi nevídaných možností i omezení. Kam se oko podívá, tam roste nový mrakodrap, dálnice nebo hotel a nic není překážkou. Nejkrásnějším koutům planety zde odtikávají poslední okamžiky poklidné existence bez masového turismu. Obyvatelé nade vše milují karban, dobré jídlo a rýžovou pálenku. V “Říši středu” mají všechno, po čem srdce cestovatele touží, a také spoustu věcí, o kterých byste raději nikdy nechtěli slyšet…

(90 min.) Vstupné: 100 Kč

 

Přednáška Mzungu, Enduro v rovníkové Africe

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 18. října 2018 od 18 hodin na dokumentární film Honzy Šimánka Mzungu, Enduro v rovníkové Africe.

Po filmu následuje beseda.

O filmu: …přijďte se projet v sedle biku od Viktoriina jezera až na vrchol tajemné sopky Mt. Kadam. Cesta vás povede nejen vyprahlou savanou, ale i tropickým lesem v čase zapomenutými vesnicemi. Prožijete slalom mezi náklaďáky přes slumy až do ugandské školy..“

Pádlování v polární oblasti – Špicberky ZRUŠENO

Diashow ve Vzdělávacím centru Na Karmeli dne 4. října 2018 je z důvodu nemoci zrušena.

Zakoupené vstupenky je možné vrátit na recepci Vzdělávacího centra Na Karmeli.

(Pokračování textu…)

Diashow Indie – Těžko uvěřitelná země

Diashow Jakuba Vengláře: Indie – Těžko uvěřitelná země se koná 31.5.2018 od 18 hodin v sálech vzdělávacího centra Na Karmeli.

Součástí akce ochutnávka indického čaje.

Vstup volný

Vstupenky k vyzvednutí na recepci VCNK, v den konání akce bude umožněn vstup pouze divákům se vstupenkou,do naplnění kapacity sálu

MENU