Články

Japonsko na kolech Na Karmeli!

Mladá Boleslav – Další cestovatelská beseda se ve Vzdělávacím centru Na Karmeli uskuteční ve čtvrtek 22. listopadu od 18 hodin. Tentokrát nás cesta zavede do Japonska, které zdolali na kolech Monika a Jiří Vackovi. Expedice odstartovala před dvěma lety v japonském Sapporu. Tato cesta už volně navazovala na úspěšně dokončenou trasu po Jižní Americe, zvládnutou opět na kolech se vším potřebným k přežití, při které se její aktéři zvládli i vzít.

„Pokračování do Japonska, to pro nás vlastně byla i taková netradiční svatební cesta. Nakonec jsme najeli 5044 km, navštívili všechny čtyři japonské ostrovy, přesunuli se trajektem z Fukuoky do jihokorejského Pusanu, abychom expedici ukončili v Soulu,“ popisuje Jiří Vacek. Ze sedel kol poznali jak obyčejný venkov, kam normální turisté zřídkakdy zavítají, tak rušné, hustě osídlené a tepající světové metropole a nevynechali ani návštěvy starých chrámů, památek zapsaných v UNESCO nebo vyhlášených přírodních krás.

Přijďte obdivovat ostrov Hokkaido, oblast kolem Hakone, města Matsumoto, Nagasaki a Nagano a nádhernou cestu Shimanami Kaidó s několika závěsnými mosty z Imabari (Shikoku) do Onomichi (Honshu).

MENU