Články

Filmový klub v dubnu pokračuje skandinávskými snímky

Obrázek1

Festival skandinávského filmu můžete ve Vzdělávacím centru Na Karmeli navštívit každou dubnovou středu od 18.30 hodin.

Filmový klub ve Vzdělávacím centru Na Karmeli pokračuje unikátní přehlídkou filmů současné severské kinematografie. Filmy z mrazivého severu si získávají diváky a kritiky především svým typickým suchým humorem a ojedinělým zobrazením běžného života bez příkras. Přijďte si zpříjemnit dubnové středy netradičními filmy.

8. dubna 2015      od 18.30 hodin            Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě, komedie/drama, Švédsko, 2013, 101 min       (Film oceněný na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách Zlatým lvem. Holub s panoramatickým výhledem poukazuje ze své ptačí perspektivy na lidský stav. Je ohromen lidmi a jejich aktivitami, pošetilostmi, pýchami, a nervozitou. Snaží se jim porozumět a pochopit je.)

15. dubna 2015      od 18.30 hodin          V hlubinách, drama/thriller, Norsko, 2013, 106 min                                                                            („Když se vaše největší dobrodružství promění v nejhorší noční můru.” Děj se odehrává na začátku 80. let se v Norsku, kdy se norské úřady snažily vytěžit ropu z 500 metrové hloubky Severního moře. Petter, profesionální potápěč, a jeho bratr Knut mají potřebnou disciplínu, sílu a odvahu, aby se vydali na dno Severního moře. Nenadálá tragická nehoda vše změní… Film je inspirován skutečnými událostmi.)

22. dubna 2015      od 18.30 hodin          Vyšší moc , drama/psychothriller, Švédsko / Francie / Norsko 2014, 118 min                   (Čtyřčlenná švédská rodina cestuje do francouzských Alp, aby nerušeně strávila pár vzácných volných dní. Dovolenkovou idylu s velkolepými zasněženými horami naruší mohutná lavina, která se v čase oběda přiřítí na otevřenou terasu restaurace… Ebba chrání svoje vyděšené děti a manžel Tomas utíká v panickém strachu do bezpečí.. Film představuje existenciální drama o tradičních rolích muže a ženy v rodinném živote a jejich vzájemných očekáváních, které z nich vyplývají.)

29.dubna 2015       od 18.30 hodin          Boj sněžného pluhu s mafií, komedie/thriller, Norsko / Švédsko / Dánsko, 2014, 115 min(Pan Nilss pracuje se sněžným pluhem. Svou práci hodnotí jako velmi zodpovědnou, a ostatními ceněnou. Jednoho dne je dokonce jmenovaný Občanem roku. V ten samý den se ale zároveň dozvídá o smrti svého syna… Příběh „spravedlivé“ pomsty s lavinou mrtvých těl vypráví režisér s notnou dávkou černého humoru, překvapivých zvratů i elegance, a výsledkem je zábavný a inteligentní akční thriller z prostředí zasněžených drsných norských hor.)

 

MENU