EN Diashow: Albánie

EN 15.11.2016 v 18 hodin
Diashow Libor Drahoňovský: Albánie

Během besedy se poutavým způsobem dozvíme mnohé zajímavé přírodní, kulturní i historické reálie, procestujeme překrásné horské scenerie a unikátní jezera Ochrid a Prespa, navštívíme nejen historická města Berati a Gjirokaster, ale také spoustu dalších nepříliš známých zajímavých míst, nahlédneme do starobylých malebných kostelíků, pokocháme se zbylými částmi malebného mořského pobřeží, které jinak v posledních letech muselo ustoupit nemilosrdné stavební expanzi hotelů. Rovněž nás budou provázet četné příhody z cest a nejednou se zastavíme v domácnostech pohostinných a srdečných místních obyvatel.
TOM361703_AlbanieSever02

EN Diashow: Laponskem na lyžích i pěšky

EN 3.11.2016 v 18 hodin
Laponskem na lyžích i pěšky – Pavla Bičíková (diashow)
Poutavé vyprávění o putování s batohem na zádech drsnou švédskou divočinou za polárním kruhem,
kde spíš chytíte soba než signál mobilního operátora.
“Uslyšíte příběh o třítýdenní cestě Národním parkem Sarek, který je považován za poslední evropskou divočinu, kde místo cest, mostů, chat a telefonního signálu najdete nádherné hory, malebná údolí, ledovce, mokřady, divoké řeky a jezera. Místo lidí zde potkáváte divoká zvířata. A pochopíte, že v divočině nemá cenu plánovat, ale spíše naslouchat a nechat se vést,” uvedla Pavla Bičíková. S přáteli prošli také Národní park Padjelanta a v zimě na běžkách putovali po Královské stezce (Kungsleden) kolem nejvyšší hory Švédska Kebnekaise a Národním parkem Abisko. „Během našeho putování jsme odhalovali tajemství Sámů (Laponců), kteří zde žijí a i dnes se živí pastevectvím sobů a mají stále svoji kulturu i šamanské rituály,” dodala Bičíková.
dtitulkaxx_(2)

EN Vespa expedition s Martinem Měchurou a Petrem Petříčkem

EN VespaExpedition (diashow)
6.10.2016 v 18 hodin

Cestovatelé Martin Měchura a Petr Petříček zvou na netradiční cestu 50tiletým skútrem Vespa a tříkolovým taxíkem Tuktukem z Thajského Bangkoku do Horních Řepčic v severních Čechách. Cesta zabrala 8,5 měsíce a spolykala přes 19 000 km. Vedla Thajskem, Kambodžou, Laosem, Barmou, Indií, Íránem, Tureckem, a nakonec Evropou. Putování bylo navíc ozvláštněno tím, že dvojice brala stopaře, jak se na pravý taxík sluší. (120 min)
Vespaexpedition

MENU