Články

Cestovatelský festival – exotická dobrodružství Na Karmeli

Letošní ročník Cestovatelského festivalu s podtitulem Napříč kontinenty navštívilo v sobotu  přes sto fanoušků exotických destinací a dobrodružného vyprávění. Také letos byl program poskládán z komentovaných  projekcí šesti známých českých cestovatelů a fotografů s tématy z celého světa.

Největší návštěvnost zaznamenal populární cestovatel a zakladatel časopisu Koktejl Josef Formánek, kterému v těchto dnech vychází nová kniha věnovaná jeho návratu na ostrov Siberut. Zájmu návštěvníků se těšil také Topí Pigula a jeho vyprávění o Indii a Vietnamu. V programu nechyběla diashow manželů Vackových, cestujících zásadně na kolech, nebo stopaře Romana Vehovského. Srdce Afriky představil Tomáš Kubeš a Grónsko cestovatel Pavel Svoboda.

Pořady jsou doprovázely fotografie, videoukázky, emotivní hudba i autorské čtení. V doprovodném programu si příchozí mohli užít ohnivé Flamenco a folkorní tanec s holí v podání tanečního souboru Shareefa. Připraveno bylo i stylové občerstvení – humus, oblíbená pomazánka arabských národů, zeleninový závitek, inspirovaný vietnamskou kuchyní, rumunský tradiční pokrm Sarmale, nebo pekingská polévka. Řadu netradičních specialit měla připravených i čajovna.  Za dálkami se do Vzdělávacího centra Na Karmeli můžete vypravit zase  13. listopadu v 18 hodin, kdy je plánována diashow na téma Kongo- opravdové peklo.

MENU