Kalendář akcí

Diashow: Na kole a kajaku kolem světa

Vzdělávací centrum Na Karmeli zve 2. března 2018 od 18 hodin na diashow Matěje Balgy s názvem Na kole a v kajaku kolem světa.

Na začátku byla jedna dívka, zlomené srdce, vážná nemoc a kolo z bazaru. Psal se říjen 2014, když Matěj Balga vybral osm set dolarů a vydal se hledat ztracenou lásku a léčit své rány tam, kde ožívají romány Jacka Kerouaca a dny začínají dříve.

Hedvábnou stezkou projel Evropou a Asií, pracoval v čínském baru, projel pod polární září Aljašky a Yukonu, stal se bezdomovcem v San Franciscu, vyzval neprostupnou džungli Darién, na nafukovacím člunu přeplul Karibské moře z Panamy do Kolumbie,ztroskotal a přišel o všechno, aby začal zase znovu a proplul Amazonskou džunglí od Pacifiku až k Atlantiku a nakonec projel Saharou až zpět k břehům Evropy.    To je tříletá filosofická cesta nejen kolem světa, ale především do nitra duše Matěje Balgy za poetikou a smyslem života.

(Matěj Balga) O autorovi – Věčný hledač dobrodružství a romantiky, nomád, cyklista, vodák, příležitostný konstruktér přehnaně dlouhých souvětí, aspirující filosof a alkoholový entusiasta. Perpetuálně směřující na východ.na-kajaku-a-kole-kolem-sveta

 

MENU