Články

4. ročník Oldtimer Bohemia Rally včera odstartoval

Příznivci  veteránů se opět včera sjeli do Mladé Boleslavi, aby odstartovali na 4. ročníku Oldtimer Bohemia Rally.  Administrativní přejímka vozidel proběhla ve Vzdělávacím centru Na Karmeli, kde našlo zázemí i ředitelství závodu a časoměřiči. Poté se odehrála velkolepá podvečerní podívaná  na Staroměstském náměstí, kterou si  nenechalo ujít několik desítek diváků. Závod samotný pak oficiálně odstartoval primátor Raduan Nwelati s českou vlajkou, a jako již tradičně první projel startovací rampou Jiří Pešán.

„Sobotní cíl bude poprvé na zámku Loučeň. Tam se v rámci akce koná i další vrcholná událost – Concours d’Elegance – soutěž automobilové elegance, které se účastní celkem 71 vybraných veteránů z dvacátých a třicátých let,“ prozradil jeden z pořadatelů, Ladislav Pakosta. Letos se veteránská rally, která je mimochodem unikátním podnikem svého druhu, neboť podobných akcí je na celé světě pouhých dvacet, a v republice je jediná, konala poprvé v jarních měsících, doposud vždy Mladá Boleslav hostila akci na podzim.

Účastníky závodu, mezi nimiž jsou i zahraniční hosté, čekají tři dny s celkem 350 kilometry v nádherné krajině. Podstato soutěže je snaha o co nejrovnoměrnější jízdu, účastníci se snaží dodržet stanovený rychlostní průměr.

MENU